download 20181112 233621

Šperky na zeď - obrazy, které rozzáří celý Váš byt a pozvou Vás do dalších dimenzí.

Přestože jsem ve svém kosmetickém studiu dlouhá léta hýčkala ženy a moc mě to bavilo, chyběla mi tvorba. Zpočátku, zároveň s prací kosmetičky a masérky jsem se soustředila na design kosmetického studia a vlastního bydlení. Doma jsem přetvářela nábytek, všechny stoly a skříňky měly mozaiku z rozbitých dlaždiček.

Začalo to už v mateřské školce, milovala jsem skleněnou korálkovou mozaiku a omalovánky. Vybarvování, vyplňování a skládání drobných věcí k sobě, tak aby vytvořily celek.

Stále jsem však nenacházela to pravé. Na mé cestě jsem se inspirovala ženskými kruhy, tantrickými semináři nebo kurzy tantrických masáží. Moje práce kosmetičky a masérky se stala zároveň studnicí ženských příběhů. Miluji výměnu mužské a ženské energie, kterou se snažím zhmotnit ve svých obrazech a mandalách. „V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele.“ Přitahují mě motivy orientální, esoterické až mystické. Když jsem před lety objevila kouzlo třpytek a kamínků, byla jsem u svého zdroje. Střípky příběhů začaly vstupovat do mé tvorby.Techniku lepení flitrů, kamínků a peříček jsem propojila s klasickou malbou a první Šperky, zářící mandaly a pávi byli na světě.

Postupně mě zcela pohltily třpytky hologramové. Mé „Šperky na zeď“ díky nim vyzařují z každého úhlu jinou atmosféru. Jiné jsou ve světle ranního slunce a jiné při umělém večerním osvětlení. Je to hra barev a stínů. Baví mě princip hologramu, kdy část v sobě obsahuje celek. Zvláštní kouzlo pro mě mají pávi, objevují se v mnoha kulturách a symbolizují věčnou lásku, vášeň, dualitu, transformaci a naplnění.

Mým snem není zaplnit galerie, ale stěny domovů, relaxačních center, kanceláří a všech míst, kde se chceme cítit dobře. Šperky prozáří zdi místností všem, kteří touží, jsou hraví a mají rádi originální prostředí, které je obklopuje.

Kontakt

Telefon: 602 643 468
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.